Jump to content
Age of History Games

Deniz Sahin Akkaya

Gentleman
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Deniz Sahin Akkaya

 1. 3 hours ago, Aryan said:

  Hitler öldüğünde iki olay yaşarsınız. Tıkladıktan sonra bunlardan birinde verilen talimatları izlemelisiniz (güç mücadelesi başlar olay). Temel olarak, tercih ettiğiniz aday olarak kendinizi serbest bırakmalı ve ardından iç savaşı beklemelisiniz. Ayrıca iç savaşı bitirmek için, onları yendikten sonra düşmanlarınızla bir barış anlaşması imzalamanız gerekecek. Bunu yaptığınızda, kalan bölgeleri ilhak eden bir olay tetiklenecektir. Bu tür karışıklıkları önlemek için bir sonraki güncellemede talimatları daha net hale getireceğim.

  okay, I am looking forward to the next update and it did not work for me 😄

 2. 6 hours ago, Aryan said:

  When I translated it it says: My problem is that I choose the civil war side, for example, seeing that the civil war does not start or I choose heyderich, and the civil war fails, and when you choose speer or bormann before the battle begins, you are included in the civil war and you cannot establish a lebensraum in any way.

   

  So your issue is the civil war does not start if you choose heydrich and you are unable to reestablish Germany's Reichskommisariats?

  same but not only heydrich heydrich and goering And when I choose speer and bormann, the civil war ends before it starts and the lebensraum cannot be installed

 3. Aryan 9 saat önce şunları söyledi:

  Hangi sorunla karşı karşıyasın?

  First of all, I apologize for using Turkish because I couldn't explain my problem in Turkish from translation. Sorunum şu ben iç savaş tarafı seçiyorum mesela göring onda iç savaş başlamıyor yada heyderich'i seçiyorum ondada iç savaş başarısız eventi geliyor svaş başlamadan speer veya bormann'ı seçincede iç savaş başlamadan berlinde dahil alıyorsun ve hiç bir şekilde lebensraum kuramıyorsun

×
×
 • Create New...