Jump to content
Age of Civilizations

Orhan Eren GR

Gentleman
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Öncelikle çok teşekkür ederim. Bir mod paketi üzerinde çalışıyorum ve içinde bu senaryo da olacak ve isteklerinizi yerine getirmeye çalışacağım :)
 2. If Axis won the WW2 ? Download Link https://drive.google.com/file/d/1nUdy9uzg64HgVDaXS5Lvlqd9JuxBrhQn/view?usp=sharing
 3. Türkiye Kurtuluş Savaşı Senaryosu : Turkey Libaration War Scenarios : "Sevr Türkiyesi" adlı devletle başlıyorsunuz. Formlanabilir 2 devlet var : "Sevr Turkey" Has you begins country. there are 2 formable country Misakkı Milli yada Türkiye Turkey or Misakkı Milli Bunları formladıktan sonra isterseniz Osmanlıyı da formlayabilirsiniz After you from them, you can also form the Ottoman if you want Event yok No events Download Link : https://drive.google.com/file/d/1kkiiNUiQMhS21wiTxidZjCK_saO2n2GZ/view?usp=sharing Resimler : Pictures :
 4. Eventleri Türkçe Olarak Oynamak İstiyorsanız bu linki indirin : https://drive.google.com/file/d/1Y0WmfB_Azc8z5pojP1Xh24iRZwMzIiXt/view?usp=sharing
 5. ENG : (Remember that this is an alternative scenario. I might have mistakes to you) TR : (Bunun alternatif bir senaryo olduğunu unutmayın. size göre hatalarım olabilir) ENG : Logic is very simple. Germans win WW1. And Like the WW2 scenario losing side (British,French,İtaly and USSR) fight back for their land TR : Mantık Çok Basit. Almanlar WW1 i yeniyor. ve ww2 senaryosu gibi kaybeden taraf (İngiltere Fransa İtalya ve SSCB) toprakları için tekrar savaşırlar ENG : What's new ? : TR : Yenilikler ne ? : Events (they dont interfere with your gameplay, they just start a war) Eventler Messenger events (sample : We must ready for war germany (1940)) Haberci eventler (örnek : biz alman savaşına hazır olmalıyız (1940)) New Alliance (Anti Germany, Big Turk-Arab Alliance,Allieds) Yeni ittifaklar (Anti Almanlar, Büyük Türk Arap İttifağı,İtilaflar) Note : My english is bad and i translated events from google translation there may be mistakes Download link : https://drive.google.com/file/d/17WFUTDJ4sXRKBomEaTNcWPEr3R4NNMTH/view?usp=sharing Map İmages :
×
×
 • Create New...