Jump to content
Age of History 3
Muhamsenakurd

AoC 3 de istediğiniz bir özellik

Recommended Posts

Arkadaşlar biliyorsunuz ki lukasz jakowski'nin yaptığı oyuna hayran olanlar ikiye ayrıldı AoC2 ye sürekli güncelleme isteyenler ve yeni oyun isteyenler bu oyun ise AoC 3 şu yeni başka tarz olan izometrik oyun isteyenleri hiç duymadım ama ben AoC 3 taraftarıyım sizden ise öneri bekliyorum arkadaşlar AoC 3 oyununda hangi özellikler gelmeli güçlü düşünün lütfen yazın ama ayrıntıya pek fazla girmeyin

On 9/8/2020 at 8:27 PM, Muhamsenakurd said:

Arkadaşlar biliyorsunuz ki lukasz jakowski'nin yaptığı oyuna hayran olanlar ikiye ayrıldı AoC2 ye sürekli güncelleme isteyenler ve yeni oyun isteyenler bu oyun ise AoC 3 şu yeni başka tarz olan izometrik oyun isteyenleri hiç duymadım ama ben AoC 3 taraftarıyım sizden ise öneri bekliyorum arkadaşlar AoC 3 oyununda hangi özellikler gelmeli güçlü düşünün lütfen yazın ama ayrıntıya pek fazla girmeyin

Modern senaryolarda tanklar, savaş uçakları, deniz donanması falan ürete bilmeliyiz

tank piyade süvari gemi savaşı hepsini asimle et altyapı daha detaylı üretim manpower arayüz iyi aslında madenler falan olabilir habirde savaş nedenleri ve yağmanın kalkması

On 9/8/2020 at 7:27 PM, Muhamsenakurd said:

bence şunlar olmalı:

-askeri teknoloji seviyesi. Bu sayede oyuna biraz daha derinlik katılır,ve çok nüfusu olmayıp askeri teknoloji seviyesi yüksek olan ülkeler daha büyük ülkelerle biraz kapışabilir.

-oyundaki ülke toplam puan sıralamasına teknoloji ve ülkedeki toplam eyalet değeri de eklenmeli.

-ajan gibi bir şey eklenmeli. Başka ülkeye ajna yollayarak belirli düşünce yapılara halka yayılıp ülkede ayaklanma çıkması için illa bir azınlık millet olmaması biraz güzel olurdu.

-daha çok eyalet kapsayan bir dünya haritası olmalı ki biraz daha seçenek olsun.

-1. dünya savaşı, soğuk savaş dönemi gibi bazı önemli senaryolar eklenmeli. aynı zamanda günümüzdeki ülke ilişkilerine yakın olacak şekilde ayarlanmış ilişkilere sahip fazladan bir senaryo da eklenmeli.

-Hearts of Iron'da olduğu gibi tarihsel AI modu eklenmeli, ve hatta belirli ülkeler için ülke hedefleri(belirli toprakları ele geçirme, vasallaştırma; ekonomi, nüfüs veya teknoloji puanını belirli bir noktaya getirme hedefi vb.) oluşturulabilmeli.

-Belirli yerlerde QOL(Quality of life) geliştrmeleri yapılmalı,özellikle de senaryo oluştururken.

Nükleer bomba falan üretebilmek  senaryolar, bazı ticaret yolları olmalı mesela ipek,baharat,kral,kürt yolu boğazlardan geçen ordulardan geçiş ücreti alınmalı tanklar,uçaklar,piyadeler atlılar, süvariler 100 fazla senaryolar olmalı ülkelerin nufüsları ekonomileri gelişmeleri gerçekteki gibi olmalı