Jump to content
Age of History 3
wbladew5

AoH2 Darkreich Senaryosu/AoH2 Darkreich Scenario (shortly Twin of Red Flood)

Recommended Posts

Evet bu defa Red Flood'un ikizi olacak olan Darkreich senaryosunu yaptım. Aslında benim böyle bir fikrim yoktu, bana fikri yamuktepsi45 adlı bir kullanıcı verdi. Ona da teşekkür ederim fikir için.

Zaten Red Flood'u bilenler bu senaryonun konusunu anlamıştır. Bu senaryoda WW1'i kimse kazanmasaydı ne olurdu konusu var ama Red Flood'tan farklı. ABD iç savaşa girerek ikiye bölündü. Almanya ise monarşiyi korumayı başardı ama komünistler isyan etti ve iç savaş başladı. 1920 yılında Birleşik Krallık, Fransa ve İtalya gibi ülkelerin kolonilerinde isyan çıktı ve çoğu kolonilerini kaybettiler. Ama Fransa'da monarşistler iktidarı ele geçirdi ve cumhuriyet yanlıları ise Batı Afrika'da ülkelerini kurdular. Afrika çevresindeki bazı ülkeler (Etiyopya gibi) bu fırsattan istifade edip kendilerine pay çıkardı. Somali ise Somaliland ve Somali olarak bağımsız oldu. Asya da Tibet'in bağımsız olmasından etkilenen Doğu Türkistan, Moğolistan ve Tannu Tuva gibi ülkeler bağımsız olup Tibet'le beraber Çin'e karşı bir pakt kurdular. Rusya ise çoğu toprağını kaybedip Moskova merkezli bir hükümetle faşist oldu. Avusturya-Macaristan ve Osmanlı ise dağıldı ve Osmanlı'dan bağımsız olan Arap ülkeleri sayesinde neredeyse çoğu Arap ülkesi bağımsız oldu. Ve Osmanlı'dan bağımsız olan Arap ülkeleri Kuveyt'le beraber ittifak kurdular. Meksika'da Ekim Devrimi'nin başarısızlığı sonucu Troçki ve yandaşları Meksika'ya kaçıp komünist bir ülke kurdular.

Olaylar kısaca böyle, inşallah sevmişsinizdir.

Event yoktur, hata olabilir, iyi oyunlar!

preview.png

1624794611234olkyuwcw.rar

Edited by wbladew5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Age of History Games