Jump to content
Age of History Games
Eisenherz

Lukasz ile röportaj

Recommended Posts

Oyun hayatını değiştirdi. Üniversiteden ayrıldı ve II. Medeniyetler Çağı'nı kendisi yarattı.
 

Cep telefonlarında ortaya çıkan sırayla Uygarlık Dönemi stratejisini duymamış olabilirsiniz. Asukasz Jakowski'nin oyunu, yaratıcının hayatını değiştiren büyük bir başarıya dönüştü. Her şeyi bıraktı ve II. Medeniyetler Çağı'nı yaratan Bieszczady Dağları'na gitti.

 

Yaratıcının kendisinin yazdığı gibi, oyununun basit bir kuralı vardır: öğrenmesi kolay, ustalaşması zor. Oyuncunun görevi, dünyayı ordu ve diplomasi yardımıyla birleştirmek veya boyun eğdirmek. Dönemden sonraki çağ, ilk Uygarlıklardan uzak ve bilinmeyen bir geleceğe, insanlık tarihini geçer. Medeniyetler Çağı II'de ayrıca tüm senaryoları ve haritaları oluşturabileceğiniz kapsamlı bir editör vardır.

Orijinal haline döndüğünde, AoC birinci sınıf bir oyun olarak ortaya çıktı ve 100.000'den fazla oyuncu tarafından satın alındığı için olağanüstü bir başarı elde etti. Bu, asukasz Jakowski'nin hayatını sert bir şekilde değiştirmesine izin verdi. Tarihsel stratejiler fikri nereden geldi? Diye sordum.

“Oyunlar yaratmaya başlamadan önce bile tarihle ilgileniyordum ve bu benim için büyük bir merak oldu. En sevdiğim oyun türü her zaman için stratejilerdi, bu yüzden kendi prodüksiyonum için seçim basitti 🙂” diyor Łukasz Jakowski.

 

Medeniyetler Çağı'nın başarısı ne kadar büyüktü? Oyun yalnızca cep telefonlarında ve ücretli olan premium sürümünde devam etti. Özellikle Android'de oldukça riskli bir hareket.

"Medeniyetler Çağı'nın ilk kısmı sadece Android ve Windows Phone'da geldi. Benim için bir maceraydı, çalışmalarım sırasında boş zamanlarımda ek bir proje oldu, bu da daha fazla bir şey oldu. Oyuncular tarafından ilk bölümün kabulü aşıldı. Beklentilerim, böyle bir sonuç beklemiyordum ve buna hazır değildim. Başarı o kadar harikaydı ki, üçüncü yılda derslerimi durdurmaya karar verdim ve oyunun ve faaliyetlerin gelişimine odaklanmaya karar verdim. ”- Jakowski.

 

Beklenmeyen başarısı, devam etme kararını nasıl etkiledi? 21 Kasım’da, PC’deki AoCII’den ve ayrıca Android ve iOS’tan giriş yaptınız. Ve bildiklerime göre, oyunu sen kendin yarattın.

“Birinin başarısı olmadan, kesinlikle Medeniyetler Çağı II olmayacaktı. İlk versiyonun bana verdiği istikrar neredeyse üç yıl boyunca ikinci bölümde çalışmama izin verdi. Ve evet, tüm AoCII projesi sadece tarafından yaratıldı. ben. "- asukasz Jakowski diyor.

Bir oyun yaratın ve kendiniz başarın, birçok yaratıcının güzel bir rüyası gibi geliyor. Asukasz Jakowski'nin hayalinin devam etmesini istiyorsanız, Age of Civilizations II'yi Steam'de satın alabilirsiniz. Özellikle oyunun maliyeti sadece PLN 14.99.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Tell a friend

    Love Age of History Games? Tell a friend!

  • Posts

×
×
  • Create New...