Jump to content
Age of History 3
TaDziK

Zmiana nazwy kraju

Recommended Posts

Witajcie mam problem.

Stworzyłem swoją cywilizację "Independent Republic of Poland", no i tu jest problem. Co zrobić ,żeby się nazwa kraju zmieniała przy zmianie rządu.

Np. Democracy - Independent Republic of Poland , Monarchy - New Kingdom of Poland itp. itd. 

z góry dziękuje za pomoc :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć!

Chyba wiem jak Ci pomóc. Lecz zanim to prosiłbym Cię o wklejenie tagu Twojej utworzonej cywilizacji. Znajdziesz go tutaj: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Age of Civilizations II\game\civilizations_editor lub w ścieżce zawierającej katalog z grą.

Edited by J4DYMY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, no to zaczynajmy. Dla przykładu zrobię monarchię.

1. Na pulpicie utwórz plik "1552835944328cwmismer_m". Nie może mieć on jakiegokolwiek rozszerzenia,

2. Otwórz go za pomocą N++ lub zwykłego notatnika. Teraz wpisz: "New_Kingdom_of_Poland" (pamiętaj o tej "podłodze"),

3. Plik zapisz i wrzuć tutaj: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Age of Civilizations II\game\civilizations_informations czyli do game\civilizations_informations,

4. Teraz wejdź tutaj: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Age of Civilizations II\game\languages\civilizations i wejdź w plik Bundle.properties,

5. Swój tag wklej tak jak na poniższym screenie. Również dopisz nazwę, czyli New Kingdom of Poland.

s1.thumb.png.0a2bea1296c9f79ee60064a2782d85ca.png

Jeżeli wystarczy Ci angielska nazwa to gotowe. Jeżeli jeszcze chciałbyś spolszczenie:

1. Przejdź tutaj: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Age of Civilizations II\game\languages\civilizations i odszukaj plik Bundle_pl.properties,

2. Wklej tag i dopisz spolszczoną nazwę.

s2.thumb.png.189431885fdbb14cfcd1a3eae141d748.png

Gotowe! Całą procedurę możesz powtórzyć dla innych ideologii. Daj znać czy pomogło 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/18/2019 at 9:56 PM, J4DYMY said:

Proszę. Jakbyś chciał o coś jeszcze zapytać, wal śmiało.

To ja mam dwa pytania :

1. Jakie są rozszerzenia innych cywilizacji? f-facism, c-communism, r-republic, d-democracy, h-horde itd?

2. Czy da się zrobić to samo z flagami? By się zmieniały wraz z ustrojem (tzn.. pewnie się da bo taka funkcja jest w grze ale chodzi mi o jak).

Edited by Angela Merkel

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/6/2019 at 11:31 AM, Angela Merkel said:

To ja mam dwa pytania :

1. Jakie są rozszerzenia innych cywilizacji? f-facism, c-communism, r-republic, d-democration, h-horde itd?

2. Czy da się zrobić to samo z flagami? By się zmieniały wraz z ustrojem (tzn.. pewnie się da bo taka funkcja jest w grze ale chodzi mi o jak).

1. Tak, odpowiednio: _f - faszyzm, _c - komunizm, _r - republika, _s - państwo miasto, _u - rebelianci, _t - plemię, _h - horda. Demokracja nie ma rozszerzenia, dlatego w folderach utworzonych cywilizacji nie ujrzysz _x.

2. Załóżmy, że stworzyłeś cywilizację (np. costam). Zrób własną flagę, zeskaluj w dwóch formatach 28x17 i 68x44 i zmień poprostu nazwę, czyli oba pliki na costam_c. Teraz wrzuć 68x44 do \Age of Civilizations II\game\flagsH a format 28x17 do folderu \Age of Civilizations II\game\flags.

Gdy zmienisz ustrój, flaga automatycznie też powinna. Daj znać czy pomogło.

Edited by J4DYMY

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/7/2019 at 8:46 PM, J4DYMY said:

1. Tak, odpowiednio: _f - faszyzm, _c - komunizm, _r - republika, _s - państwo miasto, _u - rebelianci, _t - plemię, _h - horda. Demokracja nie ma rozszerzenia, dlatego w folderach utworzonych cywilizacji nie ujrzysz _x.

2. Załóżmy, że stworzyłeś cywilizację (np. costam). Zrób własną flagę, zeskaluj w dwóch formatach 28x17 i 68x44 i zmień poprostu nazwę, czyli oba pliki na costam_c. Teraz wrzuć 68x44 do \Age of Civilizations II\game\flagsH a format 28x17 do folderu \Age of Civilizations II\game\flags.

Gdy zmienisz ustrój, flaga automatycznie też powinna. Daj znać czy pomogło.

Tak, pomogło, dzięki 😄

(pora na faszystowską lechię xd)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Age of History Games