Jump to content
Age of History 3
Eisenherz

Wywiad z Łukaszem

Recommended Posts

Gra zmieniła jego życie. Porzucił studia i sam stworzył Age of Civilizations II
 

Możliwe, że nie słyszałeś o turowej strategii Age of Civilizations, która pojawiła się na telefonach komórkowych. Gra Łukasza Jakowskiego okazała się wielkim sukcesem, który zmienił życie twórcy. Rzucił wszystko i wyjechał do Bieszczad, stworzył Age of Civilizations II.

 

Jak pisze sam twórca, jego gra ma prostą zasadę: łatwą do opanowania, trudną do opanowania. Zadaniem gracza jest zjednoczenie lub ujarzmienie świata z pomocą armii i dyplomacji. Era po epoce przechodzi przez historię ludzkości, od pierwszych cywilizacji do odległej i nieznanej przyszłości. W Age of Civilizations II ma również rozbudowany edytor, w którym możesz tworzyć całe scenariusze i mapy.

Wracając do oryginału, AoC wyszedł jako gra premium i odniósł ogromny sukces, ponieważ został kupiony przez ponad 100 000 graczy. Dzięki temu Łukasz Jakowski mógł radykalnie zmienić swoje życie. Skąd wziął się pomysł na strategie historyczne? Zapytałam.

„Jeszcze zanim zacząłem tworzyć gry interesowałem się historią, co było i jest dla mnie wielką ciekawością. Moim ulubionym gatunkiem gry zawsze były strategie, więc wybór mojej własnej produkcji był prosty” - mówi Łukasz Jakowski.

 

Jak duży był sukces Age of Civilizations? Gra trafiała tylko na telefony komórkowe oraz w wersji premium, która jest płatna. Dość ryzykowny ruch, zwłaszcza na Androida.

„Pierwsza część Age of Civilizations była dostępna tylko na Androida i Windows Phone. Była to dla mnie przygoda, dodatkowy projekt w czasie wolnym podczas studiów, który przerodził się w coś więcej. Odbiór pierwszej części przez graczy przekroczył moje oczekiwania, nie spodziewałem się takich wyników i nie byłem na to gotowy Sukces był tak wielki, że postanowiłem przerwać studia w trzecim roku i skupić się na rozwoju gry i działań. ”- mówi Jakowski.

 

Jak nieoczekiwany sukces jednego wpłynął na decyzję o kontynuacji? 21 listopada zadebiutowałeś z AoCII na PC, a także na Androidzie i iOS. Z tego co wiem, stworzyłeś grę ... siebie.

„Bez sukcesu z pewnością nie byłby to Age of Civilizations II. Stabilność, którą dała mi pierwsza wersja, pozwoliła mi pracować nad drugą częścią przez prawie trzy lata. I tak, cały projekt AoCII został stworzony tylko przez ja. ”- mówi Łukasz Jakowski.

Stwórz grę i odnieś sukces, brzmi jak piękny sen wielu twórców. Jeśli chcesz, aby marzenie Łukasza Jakowskiego było kontynuowane, możesz kupić Age of Civilizations II na Steam. Tym bardziej, że gra kosztuje tylko 14,99 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Age of History Games