Jump to content
Age of History Games

Recommended Posts

Fransız Devrimi ve Sanayi Devrimleriyle birlikte ortaya çıkan milliyetçilik hareketi, iletişim, telekomünikasyon ve kitaplar aracılığıyla farklı yıllar Avrupa'nın çeşitli bölgelerine ve dağılımlarına yayıldı. Bunu oyunun dahil edilmesi harika olurdu.

 

Örneğin bu olaylardan sonra Alman ve İtalyan şehir devletlerinin birleşme isteği ya da Osmanlı İmparatorluğu ve diğer imparatorluklar Güçlerinin ulusların ayrı devletler kurma isteklerinin yeniden başlaması anlatılmalıdır. 

 

Ancak bunun için bazı etkiler azaltılacak. Mesela milliyetçiler körükleyecek veya engelleyecek casusluk faaliyetleri yürütmelidir. artı bu fikir Fransa'dan geleceksa öncelikle Avrupa'ya ve toplumun belli bir kesimine ihtiyacı var. Afrika'da hayata geçmemiş bir toplumdan devlet kurma isteğini bekleyemeyiz.

 

Bu milliyetçi hareketlerin büyük etkileri maruz kalacak, sürecek bir aydın tarafından yürütülecek ve bunu kendi halklarına yayacaktır. Sonunda yavaş yavaş yayılacak.

Ben sadece isyanların Milliyetçilik fikri altındaki kısmına değinmek istedim, milletler arasında mutlaka bir farkındalık olması gerekir. Bunun dışında dini sebeplerle ve başka sebeplerle işgal edilen toprakları kurtarmak için çeşitli isyanlar ortaya çıkabilir.

Bu dönüşümün fikirlerinizin özünü yansıtacağını umuyorum

Edited by muhoaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Tell a friend

    Love Age of History Games? Tell a friend!

  • Posts

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Age of History Games